Włochy 2020 r.

Pielgrzymka do Włoch – 11 dni - ODWOŁANA.

DZIEŃ 1 OŁOMUNIEC – SVATY KOPECEK (Czechy)

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią ok. 02.00 – 03.00, przejazd w kierunku Czech. Przejazd do OŁOMUŃCA, spacer po mieście, zobaczymy m.in.: gotycki ratusz z zegarem, kaplicę św. Jana Sarkandra, katedrę św. Wacława, zamek oraz najważniejszy zabytek miasta - kolumnę Trójcy Przenajświętszej, znajdująca się obecnie na liście zabytków UNESCO. Następnie udamy się na miejsce pielgrzymek - Svatý Kopeček, który od setek lat nierozerwalnie związany jest  z krajobrazem okolicy. Obecnie na Świętą Górkę przybywają liczni pielgrzymi oraz miłośnicy stylu barokowego w architekturze.  Można tu zwiedzić piękną bazylikę pod wezwaniem Nawiedzenia Marii Panny i wspiąć się na wieżę widokową, z której roztacza się piękny widok na bazylikę i Ołomuniec. Przyjazd do hotelu w okolice Brna na obiadokolację  i nocleg.

DZIEŃ 2 WIEDEŃ (Austria)

Po śniadaniu przejazd do WIEDNIA na odkrycie polskich śladów: Kahlenberg - miejsce związane z Janem III Sobieskim i odsieczą wiedeńską oraz kościół Polski na Rennwegu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 3 ASYŻ

Śniadanie i przejazd do ASYŻU na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka,  kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula - kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4 - 6 RZYM - WATYKAN

Śniadanie, przejazd do Wiecznego Miasta - Rzymu i zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym. Podczas pobytu w Rzymie zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także rzymskie świątynie - Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylikę Matki Bożej Większej, Kościół  Quo Vadis, Katakumby św. Kaliksta, a także Bazylikę św. Pawła za Murami.  W Watykanie udamy się na Plac św. Piotra na Modlitwę Anioł Pański  z Papieżem Franciszkiem  (podczas obecności Ojca Świętego w Watykanie). Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Udamy się także z wizytą do Muzeów Watykańskich, które należą do najważniejszych i najbogatszych obiektów tego typu na całym świecie. Ukoronowaniem wędrówki po muzeach jest kontemplacja słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7 MONTE CASSINO - SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie, po którym udamy się na MONTE CASSINO do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta. Na polskim cmentarzu wojskowym złożymy kwiaty i oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy - Gen. Andersowi.  W SAN GIOVANNI ROTONDO poznamy niezwykłe miejsca  i sanktuarium św. Ojca Pio - stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę  i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana.  Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 8 SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO ADRIATYK  

Śniadanie, po którym kontynuacja pobytu w SAN GIOVANNI ROTONDO. Następnie przejazd do MONTE SANT ANGELO i nawiedzenie Sanktuarium  w grocie, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł. Przejazd do jednego  z kurortów Riwiery Adriatyckiej, czas wolny i relaks na plaży, spacer promenadą. Powrót na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9 LORETO – SAN MARINO

Wczesne śniadanie, przejazd do LORETO i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz polskich żołnierzy. Przejazd do SAN MARINO, jednego z najmniejszych krajów Europy, który uważany jest za najstarszą na świecie republikę. To kraj żyjący z turystyki, więc podróżni chętnie tu przybywają, także na zakupy. Spacer po stolicy San Marino - zabytkowym mieście położonym na zboczach Monte Titano, podczas którego zwiedzimy Bazylikę del Santo. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rovigo.

DZIEŃ 10 PADWA – WENECJA

Śniadanie i przejazd do PADWY, gdzie udamy się do Bazyliki św. Antoniego, z kaplicą polską i sarkofagiem Świętego. Do grobu Św. Antoniego wierni przychodzą oddać cześć i modlitwę świętemu, zostawiając prośby o uzdrowienia i inne łaski. Następnie przejazd na zwiedzanie WENECJI – poznamy wyjątkowe miasto położone na 118 wyspach, zobaczymy  Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień. Następnie spacer urokliwymi, tajemniczymi uliczkami po dzielnicy Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolice Tarvisio.

DZIEŃ 11 POWRÓT

Wczesne śniadanie lub odbiór pakietów śniadaniowych i wyjazd w drogę powrotną. Po przekroczeniu granicy Polski obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki po północy. (ok. godz. 03.00)

Termin:  23.06 – 03.07.2020 roku

Cena: 2990 złotych

Zapewniamy:
Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem z wc, barkiem , DVD
Zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
Wyżywienie: 10 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 10 obiadokolacji, 1 obiad
Opiekę i informację turystyczną pilota
Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR.
Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.
W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, opłat ze zestawy audio-guide, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 130 /os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1150 zł program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

 

 

2011 Pielgrzymka do Włoch 2020 r., czerwiec/lipiec. Odwołana. .
Powered by Joomla 1.7 Templates