Izrael 2020 r.

Pielgrzymka

Izrael—8 dni (listopad 2020)

JEROZOLIMA

Góra Oliwna, Kościół Pater Noster, Kościół Dominus Flevit, Getsemani, Ogród Oliwny, Syjon Chrześcijański, Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół zaparcia się św. Piotra, Droga Krzyżowa Jezusa, Sadzawka Betesda, Kościół św. Anny, Bazylika Grobu Bożego.

BETANIA

kościół św. Łazarza i jego pusty grób.

JERYCHO

sykomora, na którą wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa.

KASR AL-JAHUD

w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, tutaj odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego.

MORZE MARTWE

Wypoczynek nad Morzem Martwym - najniżej położonym miejscem na  świecie.

AIN KAREM

miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety.

BETLEJEM

Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną.

HAJFA

Góra Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza.

KANA GALILEJSKA

Miejsce pierwszego cudu Jezusa.

NAZARET

Miejsce Zwiastowania przez Anioła Gabriela. Nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania, nawiedzimy Kościół św. Józefa.

TABGHA

Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb.

KAFARNAUM

Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, nawiedzimy również Górę Błogosławieństw.

JEZIORO GENEZARET

Rejs statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch - skosztujemy ryby św. Piotra.

GÓRA TABOR

Bazylika Przemienienia Pańskiego.

JAFFA

Najstarsza dzielnica Tel Avivu.

Cena: 3590 zł/os.

Cena zawiera:

Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg + 8 kg)

Zakwaterowanie:  7 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami

Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra

Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu

Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia

Opiekę pilota - przewodnika

Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR,  NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

Cena nie zawiera:

napojów do obiadokolacji, biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp. - na ten cel należy posiadać 130 USD na osobę.

Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1120 zł

przewidziana jest codzienna Msza święta

w zależności od miejscowych uwarunkowań  kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.

ZAPISY I INFORMACJE — u Księdza Proboszcza Piotra Miśkowicza.

2011 Pielgrzymka do Izraela 2020 r. listopad .