Niedziela Zesłania Ducha Św. 2022 r.

Opublikowano
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 3. Dziękuję, również za nabożeństwa majowe, które były odprawiane przez cały maj wspólnie czy też indywidualnie.
 4. Po Mszy św. adoracja NS, oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Intencja na miesiąc czerwiec dla ŻR: „ Za dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i komunii św., oraz ich rodziny”.
 6. We wtorek w Kalniku o godz. 18.00 próba przed I Komunią św.
 7. W środę w Kalniku o godz. 10.00 sprzątanie terenu wokół kościoła. 
 8. W czwartek w Kalniku o godz. 18.00 sprzątanie
  przed Uroczystością I Komunii św.
 9. Również w  czwartek ambona po renowacji wróci na swoje miejsce.
 10. W piątek w Kalniku o godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców, oraz wszystkich chętnych.
 11. W sobotę w Kalniku o godz. 13.00 w Uroczystość I Komunii św.
 12. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Modlitwy będą odprawiane w porządku niedzielnym. W Kalniku około godz.13.00 wyruszymy procesji Eucharystycznej do 4 polowych ołtarzy.
 13. Porządek przygotowań do procesji jest  następujący: I Ołtarz poniżej kościoła w kierunku Pasłęka (przy jednej z posesji) przygotowują rodziny: od Borzym Marioli do Kalinowskiej Aleksandry. II Ołtarz  w małej uliczce, (przy jednej z posesji), przygotowują rodziny: od Kordalii Katarzyny do Myślińskiej Anety.  III Ołtarz, przy Straży Pożarnej mieszkańcy Królewa w znanym im porządku. IV Ołtarz  przy dzwonnicy, rodziny: od Derewońko Iwony do Sadowskiej Elżbiety.
 14. Strażaków proszę o zabezpieczenie przemarszu procesji. Dzieci zapraszam do sypania kwiatów, szczególnie dzieci komunijne. Zachęcam wszystkich do włączenia się i uczestnictwa w tym dniu w modlitwach.  
 15. Dnia 21 czerwca odbędzie się wyjazd z dziećmi do Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Dobrze by było, żeby z nami pojechały dzieci, które przystąpiły do komunii w tamtym roku i w ten sposób przeżyły swoją pierwszą rocznicę.  Można się zapisać u Pani Anny Erber, Małgorzaty Jagodzińskiej lub bezpośrednio u mnie.
 16. Życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 17. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: kościołem opiekują się:
   - Danuta Kowalska – 30.05 -12.06.2022 r.
  - Małgorzata Hulanicka
2011 Niedziela Zesłania Ducha Św. 2022 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates