Wycieczka / Pielgrzymka

VIA BALTICA

Litwa—Łotwa—Estonia—Finlandia (9 dni)

  

DZIEŃ 1 KOWNO – POŻAJŚCIE 
Podstawienie autokaru przy Parafii,  zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych i przejazd w kierunku Litwy. Przyjazd do Kowna - spacer po dobrze zachowanej Starówce z wieloma zabytkami: Zamek, kościół p.w. św. Jerzego, plac ratuszowy i ratusz „Biały łabędź“, dawna poczta konna, pomnik Maironisa i Muzeum Literatury Litewskiej, dom, gdzie mieszkał Adam Mickiewicz, dom Perkunasa, kościół Witolda, katedra. Następnie przejazd do Pożajścia na zwiedzanie największego na Litwie, zabytkowego klasztoru kamedułów, pięknie położonego nad sztucznym jeziorem zwanym “Morzem Kowieńskim”. Przejazd do hotelu w okolicy Kowna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 GÓRA KRZYŻY – PILSRUNDALE   
Po śniadaniu  przejazd do miejscowości Szawle, gdzie wejdziemy na Górę Krzyży - jeden z najbardziej znanych symboli katolickich Litwy, przyciągający rzesze pielgrzymów z całego świata. Ludzie stawiają tutaj krzyże prosząc o łaski lub w podziękowaniu. Na wzgórzu można oglądać najprzeróżniejsze krzyże: od najbardziej wyrazistych kompozycji rzeźbiarskich i ozdobionych koronkami z drewna do surowo ascetycznych krzyży; jedne sięgają 3-4 m, inne są wzrostu człowieka (takich ostatnio naliczono ponad 20 tys.), a ilość malutkich krzyżyków, które turyści pozostawiają w nadziei na spełnienie swoich marzeń, jest niezliczona. Przejazd do Pilsrundale na zwiedzanie najwspanialszego zabytku architektury barokowej na Łotwie, pałacu zwanego „Nadbałtyckim Wersalem”. Przejazd do hotelu w okolicy Rygi na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 RYGA - TALLIN   
Śniadanie i przejazd do Rygi. Zwiedzanie Starego Miasta.  Zobaczymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek, kościół luterański św. Piotra, katedrę Ryską p.w. NMP,  a także ciekawy zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia” oraz  Małą i Wielką Gildię kupiecką. Przejazd do hotelu w okolicy Tallina na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 HELSINKI
Po wczesnym śniadaniu wyjazd  na przystań promową, rejs promem do Helsinek. Spotkanie  z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie m.in.: Senaatintori (Plac Senacki) z pomnikiem cara Aleksandra II, katedra luterańska, Sobór Uspieński z bogatym ikonostasem, Pałac Prezydencki, Dworzec kolejowy, stadion olimpijski i kościół w skale. Spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Czas wolny na helsińskiej starówce. Obiadokolacja, powrót promem do Tallina, przejazd na nocleg.

DZIEŃ 5 TALLIN – RYGA       
Śniadanie, po którym zwiedzanie Tallinna. Objazd miasta, m.in.:  park Kadriorg z pałacem, amfiteatr zwany Polem Śpiewu z panoramą miasta. Następnie spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, katedrą luterańską Toomikirik, wzgórzem Toompea  z panoramą starówki oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry i potężną basztą Gruba Małgorzata. Przejazd do hotelu w okolicy Rygi, obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ 6 JURMALA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM 
Po śniadaniu przejazd do nadmorskiej miejscowości Jurmała, znanego kąpieliska ze wspaniałym mikroklimatem. Czas na relaks i spacery nad Bałtykiem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ 7 AGLONA – WILNO   
Po wczesnym śniadaniu przejazd do do Agłony – najsłynniejszego Sanktuarium Inflant – łotewskiej Częstochowy. Zwiedzimy tereny dawnego Klasztoru Dominikanów, piękną bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej Loretańskiej. Przejazd do hotelu w Wilnie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 WILNO
Śniadanie, po którym zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym, m.in.:  Ostra Brama - najważniejsze sanktuarium Litwy z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów, plac Ratuszowy, kościół Miłosierdzia Bożego z obrazem Kazimierowskiego, Jezus Miłosierny” namalowanym wg wskazówek s. Faustyny, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów, plac Katedralny, Katedra, pomnik Mickiewicza. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu we Wilnie.

DZIEŃ 9 WILNO – TROKI
Śniadanie, po którym kontynuacja zwiedzania Wilna: unikalnie zdobiony 2 tys. rzeźb kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Przejazd do Trok, degustacja karaimskich "kybynów", spacer nad jeziorem Galwe do „małego Malborka”, czyli gotyckiego zamku Witolda. Przejazd powrotny do parafii, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki około północy.

Termin:  28.06. - 06.07.2021 (9 dni)

Cena:  2990 zł/os. (cena ostateczna zostanie podana we wrześniu 2020 roku)

Zapewniamy:

Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad

Opiekę i informację turystyczną pilota oraz opiekę duszpasterską 2 księży

Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

* rejsu promem Tallin – Helsinki – Tallin (ok. 50 EUR/os.)

* biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, degustacja karaimskich "kybynów", itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 EUR - płatne u pilota);

* napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty; na życzenie możliwy pokój 1-os. za dopłatą 1040 zł;

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc;

w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł od każdego uczestnika.

ZAPISY I INFORMACJE — u Księdza Proboszcza Piotra Miśkowicza.

2011 Pielgrzymka /Wycieczka VIA BALTICA 2021 R. - Odwołana. .
Powered by Joomla 1.7 Templates