XXIX Niedziela Zwykła 2019 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyni w Królewie, Kwitajnach i Kalniku na dzisiejszą uroczystość.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziękuję za ofiary, które przeznaczone będą na wsparcie misjonarek i misjonarzy na całym świecie.
 3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, dziś we wszystkich parafiach w Polsce odbywa się liczenie wiernych [niedzielnych praktyk religijnych: dominicantes i communicantes].
 4. We wtorek 22 października będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie św. Jan Pawła II.
 5. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy o godzinie 16.00 w znanym porządku. W niedzielę proszę odmawiać różaniec na pół godziny przed Mszą św. Zachęcam do modlitwy różańcowej.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Apeluję o uporządkowanie grobów.
 7. Kartki wypominkowe będą rozdawane przy okazji comiesięcznej zbiórki na kościół. Proszę o wypisanie czytelnie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych. Imiona piszemy w mianowniku (np. Kazimiera, Kazimierz Kowalscy). W ich intencji będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą 50% na potrzeby budowlane naszej parafii a 50% na potrzeby księdza.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – tac budowlana. Proszę o większą ofiarność.
 9. Zmarł śp. Zbigniew Sutuła mieszkający w Kwitajnach. Msza św. pogrzebowa jutro o godz. 11.00 w Kwitajnach. Przywiezienie ciała do kościoła o godz. 10.30 i modlitwa różaniec. Po Mszy św. złożenie ciała do grobu na cmentarzu w Pasłęku. „Niech odpoczywa w pokoju wieczny, Amen”.
 10. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

XXVIII Niedziela Zwykła 2019 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie Kalniku i w Kwitajnach.
 2. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszki przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik budowany ku czci św. Jana Pawła II.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. w Kalniku spotkanie z młodzieżą klas VI i VII i ich rodzicami.
 4. W piątek w Kwitajnach nie będzie wieczornej Mszy św.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek - św. Teresę od Jezusa - karmelitankę, doktora Kościoła; w środę - św. Jadwigę Śląską (oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową); w piątek - św. Łukasza Ewangelistę - patrona lekarzy i służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego.
 6. Trwa październik, który został ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe w naszych świątyniach w znanym porządku.
 7. Po zapoznaniu się i konsultacją rodziców najmłodszych dzieci przygotowanie dzieci do komunii św. pozostaje w 3 klasie. 
 8. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

XXVII Niedziela Zwykła 2019 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie Kalniku i w Kwitajnach.
 2. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Przypomnienie intencji dla Żywego Różańca na miesiąc październik: "O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Członkiń Żywego Różańca i ich rodzin".
 3. Przy drzwiach kościoła do puszki można złożyć ofiarę na potrzeby Caritas Diecezjalnej. Za złożoną ofiarę składam staropolskie podziękowanie - Bóg zapłać.
 4. Jutro wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, a w piątek bł. Jana XXIII – papieża dobroci.
 5. Trwamiesiąc październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwa w dni powszednie odprawiamy o godzinie 16.00 w znanym porządku, w niedzielę 20 minut przed Eucharystią. Różaniec dla dzieci i młodzieży: w środę w Królewie, w czwartek w Kalniku i w piątek w Kwitajnach. Proszę rodziców o dopilnowanie aby dzieci przynajmniej raz w tygodniu przyszły na modlitwę różańcową. 
 6. Za tydzień (w niedzielę) będziemy obchodzili w Polsce Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła będą zbierane do puszki ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która wspiera utalentowaną młodzież.
 7. Rodzice, którzy mają dzieci w kl. II i III SP proszę w tygodniu zgłosić się do mnie w sprawie I Komunii św. 
 8. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. VI i VII oraz samej młodzieży w sprawie bierzmowania w następną niedzielę w Kalniku o godz. 12.00.
 9. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

XXVI Niedziela Zwykła 2019 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku. 
 2. Szczególnie dziękuje za dobrą organizację i wszelką pomoc w przygotowaniu jubileuszu 300 kościoła w Kwitajnach.
 3. Dziękuję za wspólny czas bycia razem, pielgrzymowania i modlitwy po ziemi Podlaskiej.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, taca budowlana, za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 5. Od października, nabożeństwa w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 16.00 w znanym porządku. Najpierw różaniec potem Msza św. Przypominam, że różaniec będziemy odmawiać o godz. 16.00 w każdy dzień października we wszystkich kościołach. W niedzielę proszę odmawiać różaniec na pół godziny przed Mszą św. Różaniec dla dzieci i młodzieży: w środę w Królewie, w czwartek w Kalniku i piątek w Kwitajnach. Proszę rodziców o dopilnowanie aby dzieci przynajmniej raz w tygodniu przyszła na modlitwę różańcową. 
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Nabożeństwa I piątkowe w Królewie o godz. 15.00, w Kwitajnach o godz. 16.00 i w Kalniku o godz. 17.00.
 7. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc październik: "O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Członkiń Żywego Różańca i ich rodzin".
 8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch, proszę aby do końca września wpłaciły zaliczkę na konto (obowiązkowo zaznaczyć, że jest to wyjazd z ks. Piotrem, albo z naszą parafią), i podpisaną umowę przesłali na adres biura. Podpisaną umowę z biurem otrzymacie Państwo zwrotnie pocztą. W ten sposób zostanie potwierdzone uczestnictwo w organizowanej pielgrzymce.
 9. Życzę radosnego świętowania dzisiejszych uroczystości.

XXV Niedziela Zwykła 2019 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku. 
 2. Szczególnie dziękuje za dobrą organizację i wszelką pomoc w przygotowaniu jubileuszu 300 kościoła w Kwitajnach.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek - św. Ojca Pio, w czwartek - św. Kosmę i Damiana, w piątek - św. Wincentego a’Paulo, w sobotę - św. Wacława męczennika.
 4. W piątek i sobotę nie będzie wieczornych Mszy św.
 5. Osoby, które zapisały się na wycieczkę na Podlasie informuję, że wyjeżdżamy w piątek o godz. 06.00. Autokar będzie podstawiony przy kościele w Kalniku.
 6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch, proszę aby do końca września wpłaciły zaliczkę na konto i podpisaną umowę przesłali na adres biura. Podpisaną umowę z biurem otrzymacie Państwo zwrotnie pocztą. W ten sposób zostanie potwierdzone uczestnictwo w organizowanej pielgrzymce.
 7. Życzę radosnego świętowania dzisiejszych uroczystości.
2011 Ogłoszenia .
Powered by Joomla 1.7 Templates