XXV Niedziela Zwykła 2020 r.

 1. Dziś XXV niedziela zwykła.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 3. W minionym tygodniu zostały wstawione kolejne witraże w kościele w Kwitajnach po renowacji. Praca nad konserwacją witraży została zakończona. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w środę - św. Pio, w sobotę - św. Kosmę i Damiana.
 5. Sprzątających kościół w Kalniku proszę o przyozdabianie kościoła kwiatami.
 6. W następną niedzielę w Kalniku po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do sakramentu spowiedzi i komunii św.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca taca budowlana, proszę o większą ofiarność.
 8. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.

XXIV Niedziela Zwykła 2020 r.

 1. Dziś XXIV niedziela zwykła.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 3. W tym tygodniu nie będzie wieczornych Mszy św. Msza święta tylko w sobotę w Kalniku.
 4. W tym czasie zostaną osadzone po renowacji witraże w Kwitajnach.
 5. Sprzątających kościół w Kalniku proszę o przyozdabianie kościoła kwiatami. Pani Martyna, która dekorowała kościół kwiatami już nie będzie mieszkała w Kalniku. Za tę prace bardzo serdecznie dziękuję. Od przyszłego roku, pomyślimy jak pochylić się nad tym tematem.
 6. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.

XXIII Niedziela Zwykła 2020 r.

 1. Dziś XXIII niedziela zwykła.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 3. Z racji rozpoczęcie nowego roku po Mszy św., dla najmłodszych błogosławieństwo dzieci,  tornistrów i przyborów szkolnych. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym tak i w tym, dzieci po Mszach św. niedzielnych będą otrzymywać znaczki. Dzisiaj dzieci otrzymają planszę „sprawdziany niedzielne”, na którą będą wklejać znaczki, które będę rozdawał w każdą niedzielę. Każde dziecko, które zapełni całą planszę znaczkami otrzyma nagrodę przed wakacjami. Zachęcam do gorliwego uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach.
 4. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Przypomnienie intencja dla ŻR na miesiąc wrzesień: "Za dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny."  
 5. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w naszej parafii po Mszy św. będzie wystawienie N.S i wspólna adoracja.  
 6. W czwartek w Kalniku o godz. 17.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież z Królewa i Kwitajn, proszę aby przyjechała do Kalnika w czwartek na godz. 17.00. Obecność jest obowiązkowa. Na spotkanie proszę przynieść długopis i po 5 zł. na książeczkę kandydata do bierzmowania.
 7. Mszę św. piątkowe w Kwitajnach nie będą już odprawiane z przyczyn niezależnych ode mnie. Będą odprawiane tylko w okresie Wielkiego Postu. Od wielu lat mieszkańcy nie zamawiają intencji Mszalnych a bardzo często Mszę św. odprawiam sam.
 8. W niedługim czasie podam też listę sprzątania kościoła w Kwitajnach z nowymi zasadami. O zasadach powiem w kościele i przy okazji wizyty duszpasterskiej.
 9. W następnym tygodniu zostaną osadzone po renowacji witraże w Kwitajnach. Po prawie dziesięciu latach renowacji prace dobiegają końca. Renowację ołtarza i  empory wykonamy jak przyjdzie stosowna chwila. Na dzisiejszy dzień robiona jest dokumentacja. Podobnie jak w Kalniku.
 10. W ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 4 zostanie zagospodarowany teren rekreacyjny – Plac zabaw poprzez dokonanie nasadzeń roślin, krzewów ozdobnych oraz Donie ozdobnych w celu stworzenia zakątka do odpoczynku dla rodzin, młodzieży, oraz osób starszych z miejscowości Kwitajny i Zielno.
 11. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.

XXII Niedziela Zwykła 2020 r.

 1. Dziś XXII niedziela zwykła.
 2. W dniu dzisiejszym uroczystość dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna za plony zostanie odprawiona w Kalniku o godz. 12.00. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
 3. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, taca budowlana za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 5. We wtorek rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi św., a w następną niedzielę z racji rozpoczęcie nowego roku na Eucharystii, dla najmłodszych błogosławieństwo dzieci,  tornistrów i przyborów szkolnych. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym tak i w tym, od następnej niedzieli, dzieci po Mszach św. niedzielnych będą otrzymywać znaczki. W niedzielę 05 września dzieci otrzymają planszę „sprawdziany niedzielne”, na którą będą wklejać znaczki, które będę rozdawał w każdą niedzielę. Każde dziecko, które zapełni całą planszę znaczkami otrzyma nagrodę przed wakacjami. Zachęcam do gorliwego uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach.
 6. We wtorek 1 września w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Nabożeństwa I piątkowe w Królewie o godz. 16.00, w Kwitajnach o godz. 17.00 i w Kalniku o godz. 18.00.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla ŻR na miesiąc wrzesień: "Za dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny."  
 9. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.

XXI Niedziela Zwykła 2020 r.

 1. Dziś XXI niedziela zwykła.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek - św. Monikę, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 4. W następną niedziele Dożynki Parafialne. Msza św. dziękczynna za zbiory zostanie odprawiona w Kalniku o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. również bez zmian: w Królewie o godz. 09.00 a w Kwitajnach o godz. 10.30. Proszę o skromne przygotowanie darów płodów ziemi. O posprzątanie świątyni w Kalniku, całego terenu przykościelnego, oraz parkingu proszę rolników z kolonii (wszystkich kolonii).
 5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca taca budowlana, proszę o większą ofiarność.
 6. W następny wtorek 01 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi św., a w pierwszą niedzielę września z racji rozpoczęcie nowego roku na Eucharystii, dla najmłodszych błogosławieństwo dzieci,  tornistrów i przyborów szkolnych.
 7. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.
2011 Ogłoszenia.
Powered by Joomla 1.7 Templates