XII Niedziela Zwykła 2021 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 2. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję rodzicom, dzieciom i młodzieży za przeżyty wspólny czas w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości związanych z przyjęciem sakramentów św.
 3. Dziękuję też paniom za przygotowanie obiadu dla księży oraz podjecie pielgrzymów udających się z Trójmiasta do Gietrzwałdu.
 4. Nabożeństwa czerwcowe tylko w tych kościołach gdzie jest sprawowana Eucharystia.
 5. We wtorek w Kalniku nie będzie wieczornej Mszy św.
 6. Dzieci które nazbierały połowę znaczków na planszy liturgicznej proszę przynieść do kościoła w następną niedzielę. Dla tych dzieci w najbliższym czasie przygotuję niespodziankę.
 7. I zapowiedź przedmałżeńska: Sławomir Michalik – po związku cywilnym, zam. w parafii Chojnik i Wiktoria Michalik – po związku cywilnym, z domu Narewska, pochodząca z parafii Kalnik, mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: kościołem opiekują się Panie:
  Beata Zawalich, Józefa Maly
  14 - 27.06.2021 r.
  Kazimiera Felka, Urszula Dziemidowicz
  28.06-11.07.2021 r.
 10. Miłej i błogosławionej niedzieli.

XI Niedziela Zwykła 2021 r.

 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 2. W dniu wczorajszym dzieci przystąpiły do I  św. Jeszcze raz wielkie gratulacje. Rodzicom bardzo serdecznie dziękuję za cały ten czas przygotowań i wszelką pracę wykonaną dla naszej parafii. Życzę Wam dużo radości i satysfakcji z waszych małych, wspaniałych pociech.
 3. Jutro tj. 14 czerwca o godzinie 17.00  młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie ks. bp Józef Wysocki.
 4. Również bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Młodzieży z Kalnika za posprzątanie terenu wokół kościoła i plebanii.  Jutro wasze święto, więc życzę obfitości darów Ducha św., satysfakcji i dumy z przyjęcia bierzmowania. 
 5. Nabożeństwa czerwcowe tylko w tych kościołach gdzie jest sprawowana Eucharystia.
 6. We wtorek w Kalniku nie będzie wieczornej Mszy św.
 7. W piątek około godz. 14.00 będzie przechodzić pielgrzymka z Trójmiasta do Gietrzwałdu w liczbie 40, 50 osób. Gdyby chciał ktoś pomóc w przyjęciu pielgrzymów to będę bardzo wdzięczny, podobnie jak i sami pielgrzymi.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: kościołem opiekują się Panie:
  Małgorzata Stanisławska, Iwona Owsianka
  31.05 - 13.06.2021 r.
  Beata Zawalich, Józefa Maly
  14 - 27.06.2021 r.
  Kazimiera Felka, Urszula Dziemidowicz
  28.06-11.07.2021 r.
 10. Miłej i błogosławionej niedzieli.

X Niedziela zwykła 2021 r.

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 3. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Przypomnienie intencji dla ŻR na miesiąc czerwiec: „Za dzieci i młodzież przygotowujące się do sakramentów: spowiedzi, komunii i bierzmowania”.  
 4. W dniu dzisiejszym w Kalniku po Mszy św. spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 6. Nabożeństwa czerwcowe tylko w tych kościołach gdzie jest sprawowana Eucharystia.
 7. We wtorek w Kalniku nie będzie wieczornej Mszy św.
 8. W piątek uroczystość NSPJ. Przeniesiemy modlitwy na czwartek. W czwartek zakończanie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków. Zachęcam wszystkie dzieci do przybycia na modlitwę.
 9. W środę sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Rodzice dzieci I komunijnych sprzątają kościół od godz. 15.00. Młodzież do bierzmowania teren wokół kościoła od godz. 16.00.
 10.  W czwartek próba generalna z dziećmi po Mszy św. Młodzież do bierzmowania będzie miała próbę również w czwartek od godz. 19.00.
 11. W piątek spowiedź dzieci przed Komunią o godz. 17.00. Natomiast dla młodzieży od godz. 18.00.
 12. W sobotę uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00.
 13. Przyjęcie sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 17.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ksiądz biskup Józef Wysocki.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 15. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: kościołem opiekują się Panie:
  Małgorzata Stanisławska, Iwona Owsianka 31.05 - 13.06.2021 r. Beata Zawalich, Józefa Maly 14 - 27.06.2021 r. Kazimiera Felka, Urszula Dziemidowicz 28.06-11.07.2021 r.
 16. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 2021 r.

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 3. Dziś jest ostatnia niedziela miesiąca taca budowlana, za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 4. Jutro ostatni dzień maja, zachęcam do odprawienia nabożeństwa majowego. Równocześnie, dziękuję za wszystkie majówki odprawione w tym roku czcicielom Matki Bożej.  
 5. Nabożeństwa czerwcowe do 1 czerwca tylko w tych kościołach gdzie jest sprawowana Eucharystia.
 6. We wtorek przypada Dzień dziecka. Wszystkim dzieciom życzę dużo radości, dobrego rozwoju, dobrego dzieciństwa i zapraszam na wieczorną Mszę i nabożeństwo do Kalnika na godz. 17.00.
 7. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym roku procesja wokół kościoła w Kalniku po Mszy św. o godz. 12.00. Nie budujemy ołtarzy eucharystycznych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Msza św. w Królewie o godz. 16.00, w Kalniku o godz. 17.00 nabożeństwo.
 9. W sobotę w Kalniku nie będzie wieczornej Mszy św.
 10. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla ŻR na miesiąc czerwiec za dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentów: spowiedzi, komunii i bierzmowania.
 11. W tym tygodniu nie będzie spotkania z przygotowującymi się do przyjęcia sakramentów świętych: spowiedzi, komunii i bierzmowania. W przyszłym tygodniu w środę sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, w czwartek próba generalna z dziećmi i młodzieżą, w piątek spowiedź, w sobotę komunia św. a w poniedziałek 14 czerwca przyjecie sakramentu bierzmowania.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: kościołem opiekują się Panie:
  Małgorzata Stanisławska, Iwona Owsianka
  31.05 - 13.06.2021 r.
  Beata Zawalich, Józefa Maly
  14 - 27.06.2021 r.
  Kazimiera Felka, Urszula Dziemidowicz
  28.06-11.07.2021 r.
 14. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Niedziela Zesłania Ducha Św. 2021 r.

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 w Królewie w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w znanym porządku. 
 5. We wtorek w Kalniku nie będzie wieczornej Mszy św.
 6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 7. Spotkania dla dzieci I komunijnych w każdy czwartek o godz. 17.00 w Kalniku (tj. 27 maja, 10 czerwca - próba generalna, 11 – pierwsza spowiedź, godz. 17.00,12 – pierwsza komunia, godz. 11.00).
 8. Spotkanie do bierzmowania w każdą sobotę o godz. 17.00 (tj. 29 maja, 11 czerwca spowiedź, godz. 18.00, 14 czerwca (poniedziałek) przyjęcie sakramentu bierzmowania o godz. 17.00).
 9. W sobotę w Królewie o godz. 16.00 dodatkowa Msza św.
 10. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca taca budowlana. Proszę o większą ofiarność.
 11. Jest do oddania wózek inwalidzki. Gdyby był komuś potrzebny, proszę się z kontaktować z właścicielem dzwoniąc na numer 697896269.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. W środę i czwartek Mszę św. poprowadzi ks. Andrzej z Morąga, a próbę z dziećmi Pani Krysia.
 14. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: kościołem opiekują się Panie:
  Zofia i Iwona Huszcza 17 - 30. 05.2021 r.
  Małgorzata Stanisławska, Iwona Owsianka 31.05 - 13.06.2021 r.
  Beata Zawalich, Józefa Maly 14 - 27.06.2021 r.
  Kazimiera Felka, Urszula Dziemidowicz 28.06-11.07.2021 r.
 15. Miłej i błogosławionej niedzieli.
2011 Ogłoszenia.
Powered by Joomla 1.7 Templates