XXVII Niedziela Zwykła 2022 r.

Opublikowano
 1. Przeżywamy XXVIII niedziele zwykła w ciągu roku.
 2. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. Adoracja NS., oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Przypomnienie intencja dla Żywego Różańca na miesiąc październik: O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Członkiń Żywego Różańca i ich rodzin.
 4. W minioną środę 28 września 2022 r. zmarł ks. bp Jan Styrna. Przeżył 81 lat. Msza święta żałobna w niedziela (czyli dzisiaj) o godz. 16.00, natomiast Msza pogrzebowa w dniu jutrzejszym w poniedziałek o godz. 12.00 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Po Mszy św. złożenie ciała zmarłego Księdza Biskupa w krypcie biskupów w Katedrze Elbląskiej.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. siostrę Faustynę Kowalską, w piątek – NMP Różańcową.
 6. Wszystkim Członkiniom ŻR naszej wspólnoty niech NMPR wyprasza potrzebne łaski w życiu osobistym i rodzinnym.
 7. Trwamiesiąc październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwa w dni powszednie odprawiamy o godzinie 16.00 w znanym porządku, w niedzielę 25 minut przed Eucharystią. Różaniec dla dzieci i młodzieży: w środę w Królewie i w czwartek w Kalniku. Proszę rodziców o dopilnowanie aby dzieci przynajmniej raz w tygodniu przyszły na modlitwę różańcową. Przypomnę, że na modlitwie różańcowej możemy się gromadzić w naszych kościołach każdego dnia o godzinie 16.00. Zachęcam wszystkich do modlitwy różańcowej.  
 8. W sobotę w Kalniku o godz. 16.00 spotkanie z przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.  
 9. Uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest na 27 maja na godz. 12.00. Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania  na 29 maja. Pielgrzymka autokarowa  do Sanktuarium MB Gietrzwałdzkiej na 03 czerwca 2023 r. Bardzo proszę rodziców dzieci i młodzieży o pomoc w przygotowaniach do uroczystości, szczególnie od strony duchowej. 
 10. Można już zamawiać Intencje Mszalne na 2023 r. 
 11. Życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 12. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna, kościołem opiekują się:

- Krystyna Karulewska - 03 – 16.10.2022

- Edward Maziarz.

- Ilona Łozowska - 17-30.10.2022 r.

- Halina Łozowska - 31.10 – 13.11.2022 r.

2011 XXVII Niedziela Zwykła 2022 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates