XXIX Niedziela Zwykła 2022 r.

Opublikowano
 1. Przeżywamy XXIX niedziele zwykła w ciągu roku.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 3. Dziękuję również za wykonaną pracę na Cmentarzu Parafialnym.
 4. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej często z mniej zamożnych rodzin. Jest to żywy pomnik budowany przez nas ku czci św. Jana Pawła II.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia, którym składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego; w środę – wspomnienie – bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana, kapelana Solidarności, męczennika; w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.
 6. Trwa miesiąc październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwa w dni powszednie odprawiamy o godzinie 16.00 w znanym porządku, w niedzielę 25 minut przed Eucharystią. Różaniec dla dzieci i młodzieży: w środę w Królewie i w czwartek w Kalniku. Zachęcam wszystkich do modlitwy różańcowej.  
 7. Uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest na 03 czerwca  na godz. 12.00. Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania  na 29 maja. Pielgrzymka autokarowa  do Sanktuarium MB Gietrzwałdzkiej na 10 czerwca 2023 r.
 8. Dnia 30 października (niedziela) po Mszy św.
  w Kalniku o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami
  i dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i komunii św.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Apeluję o uporządkowanie grobów, jak również o racjonalne dekorowanie pomników.
 10. Kartki wypominkowe można, zabrać po Mszy świętej i w ciągu tygodnia w zakrystii. Dla mieszkańców Królewa kartki wspominkowe przyniesie pani Ania. Proszę o wypisanie czytelnie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych. Imiona piszemy w mianowniku (np. Kazimiera, Kazimierz Kowalscy). W ich intencji będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając koronkę do MB. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą 50% na potrzeby parafialne a 50% na potrzeby księdza.
 11. Można już zamawiać Intencje Mszalne na 2023 r.
 12. Życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 13. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna, kościołem opiekują się:
  - Ilona Łozowska - 17-30.10.2022 r.
  - Halina Łozowska - 31.10 – 13.11.2022 r.
2011 XXIX Niedziela Zwykła 2022 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates