X Niedziela Zwykła 2023 r.
Opublikowano
- Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kalniku i Kwitajnach.
- Dziękuję również za liczne i pobożne uczestnictwo w Uroczystości Bożego Ciała, za czynny udział w budowaniu ołtarzy Eucharystycznych, oraz przystrojenie posesji. Strażakom za zabezpieczenie drogi przemarszu, dzieciom za sypanie kwiatów, zorganizowanie procesji i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli sie w modlitwę i przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała.
- W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, oraz błogosławieństwo wianków.
- Po Mszy św. proszę aby dzieci przyniosły do mnie niedzielne znaczki. Każde dziecko, które nazbierało minimum 25 znaczków, w następną niedzielę 18 czerwca otrzyma nagrodę.
- Zapowiedzi przedmałżeńskie:
- Patryk Dawid Kaliszewski po związku cywilnym zam. w Kwitajnach i Aleksandra Kaliszewska po związku cywilnym zamieszkała w Kwitajnach.
- Jakub Rudek – kawaler zam. w Kalniku i Anna Żabka – panna zam. w Wilczętach, zap. I. W/w wymienione osoby mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. - Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia
- Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna, kościołem opiekują się:
- Helena Ziembala
- Tomasz Waręcki 29.05 – 11.06. 2023 r.
- Jadwiga Guzowska
- Danuta Kowalska 12 – 25.06.2023 r.
- Małgorzata Rudek
- Helena Wiśniewska 26.06 – 09.07.2023 r.