Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

Opublikowano
 1. Przeżywamy największe i najważniejsze święta chrześcijańskie – Zmartwychwstanie Chrystusa. Składam Parafianom oraz przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia: niech zmartwychwstały Pan błogosławi nam nieustannie, niech opromieni swoim blaskiem nasze codzienne życie.
 2. Serdecznie dziękuję za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego i w Rezurekcji. Dziękuję za modlitwy i indywidualne adoracje. Wyrazy wdzięczności składam również Panom strażakom z Królewa
  i Kalnika za pełnienie służby przy Bożym Grobie i pomoc w liturgii. Dziękuję za przygotowanie świątyń do Wielkiego Tygodnia i świąt. Dziękuję za dekoracje, kwiaty i przygotowanie bielizny ołtarzowej. Dzieciom, młodzieży, ministrantom i osobom dorosłym za aktywne włączenie się w przygotowania paschalne. Bardzo serdecznie dziękuję za pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. W dniu dzisiejszym Msze św. w następującym porządku: w Kalniku o godz. 07.00  i 12.00 w Królewie o godz. 9.00; i w Kwitajnach
  o 10.30.
 4. Do przyszłej niedzieli trwa oktawa Wielkiej Nocy. Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 5. Jutro drugi dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a swoimi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.  Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Nabożeństwo w Kalniku o godz. 16. 00,
  w Królewie o godz. 17.00
 7. W przyszłą niedziele uroczystość Bożego Miłosierdzia. W tym dniu uroczystość odpustowa w Królewie, na którą bardzo serdecznie zapraszam na godz. 09.00. Porządek Mszy św. bez zmian. Z racji I niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja NS, oraz zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla Żywego Różańca na kwiecień: Za pracowników służby zdrowia.
 8. Szymon Makos – kawaler. zam. w Sambrodzie i Patrycja Wiśniewska – panna, zam. w Kalniku, mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jest to
  II zapowiedź przedmałżeńska. 
 9. Życzę wszystkim błogosławionych świąt ZP.
 10. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna, kościołem opiekują się:
  - Danuta Kowalska – 01 – 14.04.2024 r.
  - Justyna Kirylczuk – 15 – 28.04.2024 r.
2011 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates