Wniebowstąpienie Pańskie 2013

Opublikowano
 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń: w Królewie, Kalniku i Kwitajnach.
 2. Dziękuję Panu Dariuszowi Derewońko, Janowi Szynkowskiemu, Władysławowi Kaniowskiemu, Pani Annie Erber za pomoc okazaną wobec naszej Parafii w minionym tygodniu .
 3. Dziękuję również serdecznie dzieciom za pracę, wspólną zabawę i bycie z sobą. W nagrodę za pomoc w uporządkowaniu miejsca za kościołem i organistówką  nazwiemy ten plac: "Placem Dziecięcym" - może przyjmie się ta nazwa.    
 4. Na Placu Dziecięcym i przy zakrystii zastało nasadzone 120 świerków. Za ofiarowanie sadzonek i nasadzenie dziękuję Panu Dariuszowi   Modzelewskiemu i Jego współpracownikom.
 5. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.00 a w niedziele 15 minut przed Eucharystią.
 6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy  proszę o dopełnienie formalności najpóźniej do niedzieli.  
 7. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Adrian Lisowski - kawaler, zam. w Królewie i Emilia Pikuta - panna, zam. w Bogaczewie. (Zapowiedź II),  Mirosław Paweł Paluch - kawaler, zam. w Gradkach i Dorota Lender - panna, zam. w Zielnie . (Zapowiedź I.)
  W/w osoby maja zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 8. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
 9. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 30 maja. Porządek nabożeństw i osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy podam w najbliższą niedzielę. 
 10. Kolejne ważne uroczystości, które czekają nas w tym roku to: Odpust Parafialny w Kalniku 14.07 (niedziela) połączony z zabawą integracyjną, Wizytacja Parafii przez ks. Bp 28.09 (sobota),
   oraz Odpust w Kwitajnach 24.11 (niedziela).
 11. Proszę o większe zaangażowanie i wsparcie.
 12. Na cmentarzu parafialnym jest już dostępna woda. Za organizację w tym temacie dziękuję Panu Lucjanowi Ostrowskiemu, Marcinowi Ostrowskiemu i Robertowi Budka. Proszę o normalne korzystanie z wody i pojemników na śmieci. Jest jeszcze bardzo dużo grobów, które nie mają wykupionego miejsca pochówku. Proszę zwrócić też uwagę na tę kwestie.
 13. Życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.  
 14. W przyszła niedzielę zostanie wydany 100 numer Biuletynu Parafialnego - Szkaplerzna.
2011 Wniebowstąpienie Pańskie 2013.
Powered by Joomla 1.7 Templates