Niedziela Trójcy Przenajświętszej 2013

Opublikowano
 1. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Matki - wszystkich mamom gratuluje i życzę błogosł. Bożego za wstawiennictwem NMP, Matki wszystkich żyjących. 
 2. Dziś Niedziela Trójcy przenajświętszej. W naszej Parafii rocznica I Komunii Św.
 3. Dziś również ostatnia niedziela miesiąca - taca budowlana.
 4. Dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę. 
 5. Dziękuję za posprzątanie świątyń: w Królewie, Kalniku i Kwitajnach.  
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek modlitw będzie następujący: Msze św.: w Królewie o 09.00, w Kwitajnach o godz. 11.00 i w Kalniku o godz. 13.00. Około godz. 14.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy.
 7. Porządek przygotowań do procesji jest  następujący: I Ołtarz przy krzyżu obok Państwa Derewońków  przygotowują mieszkańcy Kalnika: od Państwa Sadowskich do Grabowskich (Sadowscy, Osiak, Lińscy, Suprynowicz, Kisiel, Ostrowscy, Borzym, Konik, Guzowscy x 2 i Grabowscy),   II Ołtarz przy posesji Państwa Budków  przygotowują również mieszkańcy Kalnika: od Państwa Sokołowskich do Rudek (Sokołowscy, Bednarczyk, Felka, Kozłowscy, Budka x 2, Waręccy, Peranowscy, Szynkowscy, Ostrowscy, Modzelewscy i Rudek),  III Ołtarz w małej uliczce przy posesji Państwa Kamińskich przygotowują mieszkańcy Kwitajn (Rodziny Karulewska Krystyna i Ewa, Łozowski Jan, Kowalska Jadwiga, Łozowska Halina i Ilona, Maziarz Edward, Gieraz Teresa, Dziemidowicz Anna, Suwińska Jadwiga, Skierska Aleksandra, Klat Kazimiera, Wojciechowska Grażyna, Felka Elżbieta, Hepner Stanisław), IV Ołtarz przy straży pożarnej mieszkańcy Królewa w znanym im porządku.
 8. Proszę o dekoracje okien symbolami eucharystycznymi oraz o wywieszenie flag.
 9. Dziewczynki "Rocznicowe" zapraszam do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i Oktawy (tylko procesja w Kalniku w dniach 01, 04, 06. 06. 2013 r.) a chłopców do asysty. Dzieci "Rocznicowe" proszę o przychodzenie na te nabożeństwa w strojach komunijnych.
 10. Również dorosłych proszę o przygotowanie chorągwi, obrazów i sztandarów.
 11. Strażaków proszę o zabezpieczenie przemarszu procesji w dniu Bożego Ciała.
 12. W następną niedzielę po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.    
 13. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: "O błogosławieństwo Boże dla naszej Parafii".
 14. Za tydzień zbiórka do puszki przy kościele na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
 15. Zapraszam na nabożeństwa majowe i czerwcowe przed wieczornymi Mszami w znanym porządku
 16. Zapowiedź przedmałżeńska: Mirosław Paweł Paluch - kawaler, zam. w Grądkach i Dorota Lender - panna, zam. w Zielnie maja zamiar w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. (Zapowiedź III).
 17. W Kalniku zakończono remont dachu Kościoła Parafialnego.
 18. Życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.   
2011 Niedziela Trójcy Przenajświętszej 2013.
Powered by Joomla 1.7 Templates