XXIX Niedziela Zwykła 2013 r.
Opublikowano
- Witam księdza Józefa Bommersbacha, który będzie przez cały rok przygotowywał nas do Misji Parafialnych. Serdecznie witam i dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia.
- Rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Ofiary zbierane przy kościele do puszki przeznaczone będą na misje. Można też nabywać kalendarze misyjne - ścienne za dobrowolną ofiarę.
- Dziś dominicantes, czyli liczenie wiernych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
- Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
- We wtorek wspomnienie bł. Jana Pawła II.
- W następna niedzielę po Mszy św. w Kalniku spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących sie do I Komunii Św. Przygotowanie obejmuje tylko dzieci z klas III.
- Również za tydzień ostatnią niedziela miesiąca - taca budowlana. Proszę o większą ofiarność.
- Kartki wypominkowe proszę składać na tacę bądź osobiście do mnie. Proszę o wypisanie czytelnie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych. Imiona piszemy w mianowniku (np. Kazimiera, Kazimierz Kowalscy). W ich intencji będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając różaniec.
- Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Apeluję o uporządkowanie grobów, szczególnie tych, którymi nikt się nie zajmuje.
- Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku przypada w piątek. Msze św. zostaną odprawione w następującym porządku: w Królewie o godz. 7.30; w Kwitajnach o godz. 9.00; i w Kalniku o godz. 11.00. Przypominam o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Samo bycie na cmentarzu nie zastępuje udziału w Mszy. Bezpośrednio po Mszy św., na cmentarzu parafialnym odprawimy procesje z modlitwami za zmarłych. Po zakończeniu procesji będzie możliwość poświęcenia pomników nagrobnych. Z racji I piątku odwiedziny chorych od godziny 15.00
- W sobotę 2 listopada – Dzień Zaduszny. O godz. 16.00 w Kalniku zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym by uczestniczyć w nabożeństwie żałobnym za zmarłych, następnie wieczorna Eucharystia.
- Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.