IV Niedziela Adwentu 2014 r.
Opublikowano
- Dziękuję za liczny udział w roratach i w spowiedzi przedświątecznej.
- Dziękuję za generalne posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie, Kwitajnach i za dekoracje Bożonarodzeniowe: przygotowanie szopki, ubranie choinek, upranie obrusów i bielizny ołtarzowej.
- We wtorek wigilii. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia. Do łamania się opłatkiem przy stole wigilijnym, zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu, wspólnej rodzinnej modlitwy i wspomnienia swoich bliskich zmarłych. Do odczytania Pisma Św. i śpiewania kolęd w swoich domach.
- Na Msze św. o północy czyli na Pasterkę zapraszam wszystkich do Kalnik. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Życia.
- W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym.
- W czwartek II dzień świąt. Uroczystość św. Szczepana. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na WSD DE. Po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci i błogosławieństwo owsa.
- Od 27 grudnia (od piątku) odwiedziny duszpasterskie. Porządek kolędy na pierwszej stronie biuletynu parafialnego i na parafialnej stronie internetowej. Na Kolonie proszę o samochód.
- W piątek święto św. Jana Apostoła - po Mszy św. błogosławienie wina.
- Na czas kolędy i przez cały styczeń Msze święte o godzinie 07.00 w znanym porządku. Wyjątkiem będzie I piątek miesiąca.
- W przyszłą niedzielę uroczystość św. Rodziny. Jest to również ostatnia niedziela miesiąca. Taca budowlana. Proszę o większą ofiarność. Za tydzień też podam sprawozdanie roczne z życia duszpastersko ekonomicznego.
- Do kościoła w Kalniku zakupiono gablotę ogłoszeniową zewnętrzną - koszt 730 złotych. W pierwszy i drugi dzień świąt można będzie złożyć ofiarę do puszki przy kościele na ten cel.
- Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pogłębienia wiary w żywą obecność Boga pośród nas w Waszych rodzinach i w każdym człowieku. Życzę również miłej świątecznej atmosfery rodzinnej.