VIII Niedziela Zwykła 2014 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowej.
  2. Również w dniu dzisiejszym w Kalniku o godz. 20.00 Nowenna przed Misjami Parafialnymi i Apel Jasnogórski. Proszę zabrać świece.
  3. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
  4. Od 01 marca, Mszę św. w dni powszednie o godzinie 17.00 w znanym porządku.
  5. We wtorek 04 marca święto św. Kazimierza Królewicz. Wszystkim solenizantom i solenizantkom gratuluję i życzę wielu łask Bożych za wstawiennictwem św. Kazimierza.
  6. W tym tygodniu - Środa Popielcowa. Msze św. i obrzęd posypania głów popiołem w następującym porządku: w Królewie o godz. 16.00, w Kwitajnach o godz. 17.30 i w Kalniku o godz. 19.00. Taca przeznaczona będzie na potrzeby budowlane.
  7. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Proszę wszystkich parafian o uczestnictwo w Mszy św. w tym dniu. (dzieci, młodzież, dorosłych)
  8. Również w tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 09.00. Nabożeństwa w następującym porządku: w Kwitajnach o godz. 17.00, w Kalniku o godz. 18.00 i w Królewie o godz. 19.00
  9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zaczniemy odprawiać od następnej niedzieli.
  10. Przypominam, że katolicy przez cały okres Wielkiego Postu nie organizują i nie uczestniczą w hucznych zabawach tanecznych i rozrywkowych.
  11. Jedną z form wypełnienia zaleceń Wielkiego Postu jest Jałmużna Wielkopostna, czyli ofiara składana na rzecz ubogich i potrzebujących, jako pieniądze zaoszczędzone dzięki wielkopostnym postanowieniom i wyrzeczeniom. Po Mszach św. można będzie zabrać z ołtarza małą skarbonkę, do której przez Wielki Post będziemy
    w naszych domach, składać ofiary na Jałmużnę. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła po świętach - w Niedzielę Miłosierdzia, a złożone pieniądze przeznaczymy na potrzeby naszej parafii. Zachęcam do wypełnienia tej formy Wielkiego Postu.
  12. Rekolekcje Wielkopostne po czwartej niedzieli Wielkiego Postu: od 03 do 05 kwietnia (czwartek, piątek i sobota).
  13. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
2011 VIII Niedziela Zwykła 2014 r. .