Niedziela Zesłania Ducha Świętego 27.05.2012 r.

Opublikowano
 1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii Uroczystość I Komunii Św.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby budowlane naszej Parafii. 
 3. Dziękuję za posprzątanie świątyń: w Kwitajnach i Kalniku oraz za wykonanie wszelkich prac związanych z przygotowaniem dzisiejszej uroczystości pierwszokomunijnej.
 4. Dziękuję za prace remontowe wykonane w kaplicy w Królewie: dziękuję Damianowi i Patrykowi Wawrzyniak z Kalnika i Panu Jerzemu Samotyjak.
 5. Również bardzo serdecznie dziękuję Paniom za przygotowanie posiłków. Dziękuję Pani Annie Erber, Halinie Rogiewicz, Alinie Grędzińskiej, Katarzynie Myśliwczyk i Alicji Węgrzyn. 
 6. Jutro o godz. 20.00 w Kalniku w kościele spotkanie z Radą Parafialną. Bardzo proszę wszystkich członków o przybycie.
 7. Również jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego - święto NMP, Matki Kościoła
 8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 10.00. Nabożeństwa w tym dniu będą odprawione w następującym porządku: W Kalniku o godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem, w Kwitajnach nabożeństwo I piątkowe o godz. 18.00 i w Królewie o godz. 19.00
 9. Również w piątek przypada dzień dziecka. Życzę dzieciom zdrowia, radości, ciepła rodzinnego i błogosł. Bożego. Zapraszam na modlitwę w tym dniu do świątyni wszystkie dzieci.  
 10. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: "Aby wierzący potrafili rozpoznać w Eucharystii żywą obecność Zmartwychwstałego, który im towarzyszy w życiu codziennym"
 11. Przeżywamy Biały tydzień w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane tylko w Kalniku o godz. 17.00 (w piątek nabożeństwo I piątkowe w Kwitajnach - godz. 18.00, w Królewie - godz. 19.00). Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św., będą przez najbliższe dni brały udział w nabożeństwach majowych
  i wieczornych Mszach św. o godz. 17.00. W poniedziałek z dziećmi przychodzą rodzice; we wtorek – rodzice chrzestni; w środę – dziadkowie i babcie; w czwartek – dzieci uczestniczą we Mszy św. w Gietrzwałdzie (nie przychodzą na wieczorną Msze św.) ; w piątek – rodzeństwo; w sobotę – katecheci, wychowawcy i nauczyciele. W poszczególne dni Białego Tygodnia będę święcił dzieciom: w poniedziałek – książeczki; we wtorek – różańce; w środę – dzieci złożą przyrzeczenia abstynencji; w piątek - medaliki: w sobotę poświęcę i rozdamy pamiątki komunijne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach Białego Tygodnia. Przez cały Biały Tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Msze św. w wyznaczonych intencjach.
 12. W czwartek o godz. 09.00 wyruszymy w pielgrzymce autokarowej do Gietrzwałdu z dziećmi I Komunijnymi. 
 13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszki przy kościele na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
 15. Zachęcam do odwiedzenia strony parafialnej www.parafiakalnik.pl w której znajdują się wszystkie dzisiejsze informacji i nie tylko, jak również do nabycia Biuletynu Parafialnego - Szkaplerzna.
 16. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za złożone ofiary. Z ofiar tych powstała parafialna strona internetowa oraz został zamówiony chodnik do kościoła w Kalniku. 
2011 Niedziela Zesłania Ducha Świętego 27.05.2012 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates