NIedziela Trójcy Przenajświętszej

Opublikowano
 1. Dziś Niedziela Trójcy przenajświętszej - odpust u ks. dziekana w Morągu.
 2. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszki przy kościele przeznaczone będą na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Dziękuję za posprzątanie świątyń: w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w remont kaplicy w Królewie.
 5. W sposób szczególny dziękuję Państwu Danucie i Henrykowi Bałabańskim, Państwu Lisowskim, Orłowskim, Harhaj i Samsel za wielki wkład i serce jakie okazali wobec naszej parafii.
 6. Dziękuję dzieciom I Komunijnym, Rodzicom, Katechetom i tym wszystkim, którzy towarzyszyli dzieciom w przygotowaniu do I Komunii Św. Dziękuję za wspólny dobry czas przygotowania, pielgrzymowania i modlitwy.
 7. Dziś po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.     
 8. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: "Aby wierzący potrafili rozpoznać w Eucharystii żywą obecność Zmartwychwstałego, który im towarzyszy w życiu codziennym".
 9. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe przed wieczornymi Mszami w wyznaczonym porządku.
 10. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek modlitw będzie następujący: Msze św.: w Królewie o 09.00, w Kwitajnach o godz. 11.00 i w Kalniku o godz. 13.00. Około godz. 14.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy w Kalniku.
 11. Porządek przygotowań do procesji będzie następujący: I Ołtarz przy krzyżu obok Państwa Derewońków  przygotowują mieszkańcy Kalnika: od Pani Szymańskiej do Pani Nowak (Szymańscy, Budka, Kaniowscy, Jagodzińscy, Rochon, Guzowscy Ostrowscy, Nowak),   II Ołtarz przy posesji Państwa Budków  przygotowują również mieszkańcy Kalnika: od Państwa Burdalskich do Sikorskich (Burdalscy, Kosieradzka, Chróścik, Gołębiewscy, Kordala, Wlizło, Wiśniewska, Walczak, Sikorscy),  III Ołtarz w małej uliczce przy posesji Państwa Kamińskich przygotowują mieszkańcy Kwitajn z terenu przykościelnego ( Stanisławscy, Wrońscy, Klusek, Waręccy, Guzowscy, Włodarczyk, Rzepecki, Riopka, Pawęska, Kowalscy, Januszkiewicz, Rosiak, Mrózek, Pawlak), IV Ołtarz przy straży pożarnej mieszkańcy Królewa w znanym im porządku.
 12. Dziewczynki I Komunijne zapraszam do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i Oktawy (tylko procesja w Kalniku w dniach 09, 12, 14.06.2012 r.) a chłopców do asysty. Dzieci I Komunijne proszę o przychodzenie na te nabożeństwa w strojach komunijnych.
 13. Również dorosłych proszę o przygotowanie chorągwi, obrazów i sztandarów.
 14. Strażaków poproszę o zabezpieczenie przemarszu procesji w dniu Bożego Ciała.
 15. O przemarszu procesji Bożego Ciała w Kalniku zostały poinformowane następujące służby i władze: Burmistrz Morą, Komendant Policji w Morągu, Komendant Straży Pożarnej w Ostródzie, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Elblągu.
 16. W piątek nie będzie wieczornej Mszy św. w Kwitajnach.
 17. Zapowiedź przedmałżeńska: Łukasz Kołosowski - kawaler, zam. w Pasłęku i Małgorzata Drobiszewska - panna, zam. Królewo. Zapowiedź I. 
2011 NIedziela Trójcy Przenajświętszej .
Powered by Joomla 1.7 Templates