XX Niedziela Zwykła

Opublikowano
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła w Królewie, Kalniku i w Kwitajnach.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Józefowi Sadowskiemu za pomoc w osadzeniu figury św. Floriana w Kalniku przy straży pożarnej.  
 3. W piątek święto św. Bartłomieja Apostoła. Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia. 
 4. Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 17 października o godz. 16.00 w kościele parafialny w Kalniku. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp. Jan Styrna. Wznowienie przygotowań do tej uroczystości rozpoczniemy na początku września, a próby będą odbywać się tylko w kościele w Kalniku. Rodziców młodzież z Królewa, Kwitajn i Zielna proszę o zapewnienie dotarcia swoim dzieciom na próby.     
 5. Zapowiedź przedmałżeńska: Grzegorz Stempel - kawaler, zam. Kępa Kalnicka i Renata Moskalik - panna, zam. w Grudziądzu mają zamiar zawrzeć w najbliższym czasie sakrament małżeński. Zapowiedź I.    
 6. Dziś ofiary zbierane do puszki przy kościele przeznaczone będą na pokrycie kosztów renowacji figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Za złożone ofiary dziękuję.
 7. W tym tygodniu przedstawiciele parafii będą zbierać comiesięczne ofiary.
 8. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby budowlane naszej parafii. 
 9. Od jutra w Kalniku rozpoczniemy prace związane z zagospodarowaniem terenu przykościelnego. Proszę o pomoc w tych pracach (po dwóch mężczyzn z każdej miejscowości). Pracę rozpoczniemy od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii osoby mogące przyjść na jutro do pracy, lub o kontakt telefoniczny.
 10. W dzisiejszym numerze biuletynu Szkaplerzna jest dodatek dla mieszkańców Kalnika z planem całorocznego sprzątania kościoła.     
 11. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
2011 XX Niedziela Zwykła.
Powered by Joomla 1.7 Templates