XXVIII Niedziela Zwykła

Opublikowano
 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XII Dzień Papieski. Ofiary składane do puszki przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zachęcam do wsparcia tego szlachetnego dzieła.    
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w Kalniku spowiedź św. dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz wszystkich chętnych.
 4. W środę o godz. 09.00 w Kalniku sprzątanie Kościoła i terenu przykościelnego. Proszę rodziców młodzieży, która przyjmie w tym dniu bierzmowanie o zaangażowanie i posprzątania świątyni. O gody. 16.00 uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi do świątyni na godz. 15.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Królewie. Proszę o odmówienie różańca w Królewie i Kwitajnach w intencji przyjmujących sakrament bierzmowania. 
 5. Proszę o wywieszenie flag na uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty - Dzień modlitw za Służbę Zdrowia i tych, którzy opiekują się chorymi. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W piątek po Mszy św. w Kwitajnach spotkanie u Pani Włodarczyk z członkami Żywego Różańca.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tydzień misyjny. Ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na misje.
 9. W tym tygodniu sołtysi zbierając comiesięczne ofiary na potrzeby parafii będą rozdawać kartki wypominkowe.   
 10.  Kartki wypominkowe można będzie składać od następnej niedzieli na tace bądź osobiście do mnie. Proszę o wypisanie czytelnie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych. Imiona piszemy w mianowniku (np. Kazimiera, Kazimierz Kowalscy). W ich intencji będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając różaniec.
 11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Apeluję o uporządkowanie grobów, szczególnie tych, którymi nikt się nie zajmuje.
 12. Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku przypada w czwartek. Msze św. zostaną odprawione w następującym porządku: w Królewie o godz. 7.30; w Kwitajnach o godz. 9.00; i w Kalniku o godz. 11.00.  Przypominam o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Samo bycie na cmentarzu nie zastępuje udziału w Mszy. O godz. 12.30 na cmentarzu parafialnym odprawimy procesje z modlitwami za zmarłych. Rozpoczęcie procesji przy bramie wejściowej cmentarza. Po zakończeniu procesji będzie możliwość poświęcenia pomników nagrobnych.
 13. W piątek  2 listopada – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 16.00 w Kalniku (nie będzie Mszy św. w Kwitajnach i nabożeństwa I piątkowego w Królewie).  O godz. 16.00 zgromadzimy się najpierw przy krzyżu misyjnym by uczestniczyć w nabożeństwie żałobnym za zmarłych. Z racji I piątku odwiedziny chorych od godziny 10.00 
 14. Życzę wszystkim dobrej niedzieli, i błogosławionego tygodnia.       
2011 XXVIII Niedziela Zwykła .
Powered by Joomla 1.7 Templates