XXIX Niedziela Zwykła

Opublikowano
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny. Ofiary zbierane przy kościele do puszki przeznaczone będą na misje.
 2. Dziś dominicantes, czyli liczenie wiernych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.  
 3. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 4. Serdecznie dziękuję młodzieży za piękną postawę w przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz w zaangażowanie się w liturgie przyjęcia sakramentu.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. proszę młodzież o odebranie pamiątek przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Również serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie uroczystości, posiłków, złożone ofiary i za wszelką pomoc.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć  kleryka WSD DE, który przekaże nam słowa podziękowania ks. Rektora i będzie rozprowadzał kalendarze na rok 2014
 7. Przyszła niedziela jest również ostatnią niedziela miesiąca - taca budowlana. Proszę o większą ofiarność.
 8. Kartki wypominkowe proszę składać na tacę bądź osobiście do mnie. Proszę o wypisanie czytelnie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych. Imiona piszemy w mianowniku (np. Kazimiera, Kazimierz Kowalscy). W ich intencji będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając różaniec.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Apeluję o uporządkowanie grobów, szczególnie tych, którymi nikt się nie zajmuje.
 10. Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku przypada w czwartek. Msze św. zostaną odprawione w następującym porządku: w Królewie o godz. 7.30; w Kwitajnach o godz. 9.00; i w Kalniku o godz. 11.00.  Przypominam o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Samo bycie na cmentarzu nie zastępuje udziału w Mszy. O godz. 12.30 na cmentarzu parafialnym odprawimy procesje z modlitwami za zmarłych. Rozpoczęcie procesji przy bramie wejściowej cmentarza. Po zakończeniu procesji będzie możliwość poświęcenia pomników nagrobnych.
 11. W piątek  2 listopada – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 16.00 w Kalniku (nie będzie Mszy św. w Kwitajnach i nabożeństwa I piątkowego w Królewie).  O godz. 16.00 zgromadzimy się najpierw przy krzyżu misyjnym by uczestniczyć w nabożeństwie żałobnym za zmarłych. Z racji I piątku odwiedziny chorych od godziny 10.00 
 12. Życzę wszystkim dobrej niedzieli, i błogosławionego tygodnia.
2011 XXIX Niedziela Zwykła .
Powered by Joomla 1.7 Templates