Niedziela Chrystusa Króla 2018 r.

Opublikowano
 1. W naszej wspólnocie gościmy ks. bp dr Jacka Jezierskiego – Biskupa Elbląskiego, który przeprowadza wizytacje kanoniczną naszej parafii. Serdecznie Go witamy.
 2. Gościmy również w naszej parafii kleryka Elbląskiego Seminarium Duchownego, który będzie rozprowadzał kalendarze na rok 2019, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie WSD naszej diecezji.
 3. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. Za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Akt poświęcenia odmawiamy we wszystkich kościołach.
 4. Swoje święto obchodzą ministranci i lektorzy. Służbie liturgicznej, dziękuję za ich posługę w kościele i życzę błogosławieństwa Bożego.
 5. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąc taca budowlana. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 7. Listopad dobiega końca. Zachęcam do modlitwy wypominkowej w znanym porządku. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych odprawimy w czwartek o godz. 16.00 w Kalniku.
 8. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Solenizantom składam serdeczne życzenia.
 9. Za tydzień rozpocznie się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego. Proszę przygotować wieniec adwentowy do kościoła / kaplicy.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Intencji dla Żywego Różańca na miesiąc grudzień: "Dziękczynna za kończący się rok 2018 i za wszelkie otrzymane łaski". 
 11. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
2011 Niedziela Chrystusa Króla 2018 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates