XXVIII Niedziela Zwykła 2019 r.

Opublikowano
  1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie Kalniku i w Kwitajnach.
  2. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszki przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik budowany ku czci św. Jana Pawła II.
  3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. w Kalniku spotkanie z młodzieżą klas VI i VII i ich rodzicami.
  4. W piątek w Kwitajnach nie będzie wieczornej Mszy św.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek - św. Teresę od Jezusa - karmelitankę, doktora Kościoła; w środę - św. Jadwigę Śląską (oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową); w piątek - św. Łukasza Ewangelistę - patrona lekarzy i służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego.
  6. Trwa październik, który został ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe w naszych świątyniach w znanym porządku.
  7. Po zapoznaniu się i konsultacją rodziców najmłodszych dzieci przygotowanie dzieci do komunii św. pozostaje w 3 klasie. 
  8. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
2011 XXVIII Niedziela Zwykła 2019 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates