I Niedziela Wielkiego Postu 2020 r.

Opublikowano
 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 2. Składając przy kościele ofiarę do puszki w dniu dzisiejszym można wesprzeć misje.
 3. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Przypomnienie intencja dla Żywego Różańca na miesiąc marzec: "W intencjach Ojca Świętego i Kościoła”.
 5. Od wtorku nabożeństwa będą sprawowane o godzinie 17.00 w znanym porządku.
 6. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w środę w Królewie i w czwartek w Kalniku o godz. 17.00. Bardzo proszę wszystkie dzieci o przybycie na modlitwę i spotkanie.  
 7. W tym tygodni przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 09.00. Nabożeństwa I piątkowe: w Królewie o godz. 16.00; w Kwitajnach o 17.00 i w Kalniku o godz. 18.00.
 8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą przed wieczornymi Mszami św.: w środę w Królewie, w czwartek w Kalniku i w piątek w Kwitajnach o godz. 17.00, potem Msza św.
 9. "Gorzkie Żale" śpiewamy w każdą niedzielę 20 minut przed Mszą świętą  w Królewie, Kalniku i Kwitajnach. Zachęcam przede wszystkim dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach wiekopostnych.
 10. Jedną z form wypełnienia zaleceń Wielkiego Postu jest Jałmużna Wielkopostna, czyli ofiara składana na rzecz ubogich i potrzebujących, jako pieniądze zaoszczędzone dzięki wielkopostnym postanowieniom i wyrzeczeniom. Po Mszach św. można zabrać z ołtarza małą skarbonkę, do której przez Wielki Post będziemy w naszych domach, składać ofiary na Jałmużnę. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła po świętach - w Niedzielę Miłosierdzia, a złożone pieniądze przeznaczymy na potrzeby najbardziej potrzebujących. Zachęcam do wypełnienia tej formy Wielkiego Postu. 
 11. Przypominam, że katolicy przez cały okres Wielkiego Postu nie organizują i nie uczestniczą w hucznych zabawach tanecznych i rozrywkowych. Bardzo proszę również aby w naszej parafii było widać że jest Wielki Post. By było więcej modlitwy, pracy i wzajemnej pomocy.
 12. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 26 do 28 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Tomasz Śmigowski z Elbląga.
 13. W środę będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego.
 14. W niedzielę Dzień Kobiet. Pamiętajmy o naszych mamach, babciach i drogich nam osobach.  
 15. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
2011 I Niedziela Wielkiego Postu 2020 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates