Niedziela Palmowa 2020 r.

Opublikowano
 1. Dziś niedziela Palmowa upamiętniająca uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm odbywa się podczas każdej Mszy Św.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i w Kwitajnach.
 3. W tym tygodniu Msza św. w środę w Królewie.
 4. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) tylko w Kalniku o godz. 17.00. 
 5. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Na Liturgii Wieczerzy Pańskiej będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz za dar Kapłaństwa. (Można złożyć na ołtarzu w tym dniu pojedynczy skromny kwiatek - jako wyraz dziękczynienia i umiłowania Eucharystii przez wiernych po liturgii słowa). 
 6. Wielki Piątek to dzień śmierci Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej zostanie odprawiona tylko w Kalniku o godz. 17.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
 7. Liturgia Wigilii Paschalnej również tylko w Kalniku o godz. 17.00.  W sobotę proszę zabrać świecę.
 8. W Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów. W niedzielę przed Wielkanocnym Śniadaniem bardzo proszę, aby głowa rodziny dokonała tej czynności. Można posłużyć się modlitwami zawartymi na pierwszej stronie biuletynu parafialnego, bądź na naszej stronie internetowej. Tekst został zamieszczony poniżej dzisiejszych ogłoszeń.
 9. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną będzie sprawowana o godz. 7.30 w Kalniku. Nie będzie procesji wokół kościoła. Pozostałe Msze św. w pierwszy dzień świąt w porządku niedzielnym.
 10. W drugi dzień świąt Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
 11. Na Mszę św. proszę aby przychodziła rodzina, która ma zamówioną intencje mszalną.
 12. W minionym tygodniu zmarł Pan Jan Łozowski z Kwitajn. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00 w kościele w Kwitajnach.
 13. Dobrego, spokojnego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
 
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

"Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."
(1 Tes 5, 16-18)
 
Albo:

"Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód
o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane." (Mt 6, 31 ab.32b-33)
 
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
 
Ojciec rodziny:

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

2011 Niedziela Palmowa 2020 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates