XIX Niedziela Zwykła 2020 r.

Opublikowano
  1. Dziś XIX niedziela zwykła.
  2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
  3. Przy drzwiach kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej, oraz na WSD Diecezji Elbląskiej.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek św. Klarę, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe - kapłana i męczennika z Auschwitz – patrona diecezji elbląskiej.
  5. We wtorek w Kalniku nie będzie wieczornej Mszy św.
  6. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W Królewie o godz. 09.00, w Kwitajnach o 10.30 i w Kalniku o godz. 12.00. Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w tym dniu. W czasie Mszy Św. święcenie owoców, kwiatów, ziół i wianków żniwnych. Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.
  7. Rolnicy pracują w pocie czoła zbierając plony ziemi. Informuję, że Dożynki Parafialne odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia tj. 30.08  b.r. Msza św. dziękczynna za zbiory w Kalniku o godz. 12.00. Proszę o skromne przygotowanie darów płodów ziemi.
  8. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.
2011 XIX Niedziela Zwykła 2020 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates