XXIII Niedziela Zwykła 2020 r.

Opublikowano
 1. Dziś XXIII niedziela zwykła.
 2. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
 3. Z racji rozpoczęcie nowego roku po Mszy św., dla najmłodszych błogosławieństwo dzieci,  tornistrów i przyborów szkolnych. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym tak i w tym, dzieci po Mszach św. niedzielnych będą otrzymywać znaczki. Dzisiaj dzieci otrzymają planszę „sprawdziany niedzielne”, na którą będą wklejać znaczki, które będę rozdawał w każdą niedzielę. Każde dziecko, które zapełni całą planszę znaczkami otrzyma nagrodę przed wakacjami. Zachęcam do gorliwego uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach.
 4. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Przypomnienie intencja dla ŻR na miesiąc wrzesień: "Za dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny."  
 5. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w naszej parafii po Mszy św. będzie wystawienie N.S i wspólna adoracja.  
 6. W czwartek w Kalniku o godz. 17.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież z Królewa i Kwitajn, proszę aby przyjechała do Kalnika w czwartek na godz. 17.00. Obecność jest obowiązkowa. Na spotkanie proszę przynieść długopis i po 5 zł. na książeczkę kandydata do bierzmowania.
 7. Mszę św. piątkowe w Kwitajnach nie będą już odprawiane z przyczyn niezależnych ode mnie. Będą odprawiane tylko w okresie Wielkiego Postu. Od wielu lat mieszkańcy nie zamawiają intencji Mszalnych a bardzo często Mszę św. odprawiam sam.
 8. W niedługim czasie podam też listę sprzątania kościoła w Kwitajnach z nowymi zasadami. O zasadach powiem w kościele i przy okazji wizyty duszpasterskiej.
 9. W następnym tygodniu zostaną osadzone po renowacji witraże w Kwitajnach. Po prawie dziesięciu latach renowacji prace dobiegają końca. Renowację ołtarza i  empory wykonamy jak przyjdzie stosowna chwila. Na dzisiejszy dzień robiona jest dokumentacja. Podobnie jak w Kalniku.
 10. W ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 4 zostanie zagospodarowany teren rekreacyjny – Plac zabaw poprzez dokonanie nasadzeń roślin, krzewów ozdobnych oraz Donie ozdobnych w celu stworzenia zakątka do odpoczynku dla rodzin, młodzieży, oraz osób starszych z miejscowości Kwitajny i Zielno.
 11. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.
2011 XXIII Niedziela Zwykła 2020 r. .
Powered by Joomla 1.7 Templates