XXVIII Niedziela Zwykła 2020 r.

1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Kalniku, Królewie i Kwitajnach.
  2. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski.
  3. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Przy drzwiach kościoła można złożyć na ten cel  dobrowolną ofiarę.
  4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. W tym dniu modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji wszystkich pracowników edukacji.
  5. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
  6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Nabożeństwa w dni powszednie odprawiamy o godzinie 16.00 w znanym porządku. W niedzielę proszę odmawiać różaniec na pół godziny przed Mszą św. Różaniec dla dzieci i młodzieży: w środę w Królewie, w czwartek w Kalniku i w niedzielę w Kwitajnach. Proszę rodziców o dopilnowanie aby dzieci przynajmniej raz w tygodniu przyszła na modlitwę różańcową.
  7. Życzę miłej, serdecznie atmosfery rodzinnej i świątecznej.
2011 XXVIII Niedziela Zwykła 2020 r. .