III Niedziela Zwykła 2021

Opublikowano
 1. Dziękuję za posprzątanie świątyń w Królewie, Kwitajnach i Kalniku.
 2. Po Mszy św.  zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w Chorwacji w skutek trzęsienia ziemi. Za ofiary które złożycie na ten cel serdecznie dziękuję.
 3. Do 14 lutego br. Mszę św. będą sprawowane tylko w niedzielę, uroczystości czy święta. Nie będzie Mszy św. w dni powszednie.
 4. W poniedziałek został rozebrany ołtarz główny z Kalnika i we wtorek przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Toruniu. Do 06 czerwca (przed uroczystościami I Komunii i Bierzmowania, które są zaplanowane na czerwiec) wróci odnowiony na swoje miejsce.
 5. Dziękuję pani Ali i Marioli za posprzątanie kościoła po tych pracach.
 6. Dbajmy o czystość i estetykę naszych obiektów sakralnych. Nie róbmy czegoś z musu, ale z poczucia własności i odpowiedzialności za nasze dobra kościelne. 
 7. W piątek na cmentarzu w Kalniku znaleziono czarne okulary. Osobę zainteresowaną proszę o kontakt.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca taca budowlana. Proszę o większą ofiarność.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  - w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
  - we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  - w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Ogłoszenie dla mieszkańców Kwitajn i Zielna: Od 11.01 do 24.01.2021 r. kościołem opiekuje się Pan Bogusław Dominik z Zielna, a od 25.01 do 07.02.2021r. Pani Władysława Ignaciuk.
 12. Miłej i błogosławionej niedzieli.
2011 III Niedziela Zwykła 2021.
Powered by Joomla 1.7 Templates